کفش تبریز

کفش تبریز

کفش تبریز در ایران قدمت بلندی دارد، بطوری که کیفیت بالای کفش تبریز به دلیل تولید چرم در این شهر زبان زد عام و خاص است.
تولید کننده های کفش تبریز از دیرباز با تولید کفش تبریز از جنس چرم و کیفیت بالای آن باعث تاریخی شدن نام شهر تبریز در کنار کفش آن گشته اند.
اکنون کفش های تولید شده چرم در تبریز بصورت دست‌دوز (سنتی) و صنعتی می باشند که با کیفیت ماندگار و هنر دست صنعتگران کنونی پا در جای پای صنعتگران نسل های قبل گذاشته اند.
چرم تبریز که حاصل صنعتگران خبره و استاد می باشد هم اکنون در خارج از مرز های ایران خواهان بسیاری دارد، تولید کنندگان کفش هنرمند با طراحی و دوخت کفش های ممتاز باعث رونق بیشتر این صنعت در کشور شده اند.
در حال حاضر بیش از 2000 کارگاه تولید کفش به دست صنعت گران در سر تا سر شهر تبریز مشغول به فعالیت هستند تا صدای ماندگار کفش تبریز در سرتاسر جهان به گوش برسد.
با ایجاد بزرگترین شهرک چرم خاورمیانه در تبریز و برخورداری از هنر کفاشان اصیل در تبریز و استفاده از دستگاه های جدید برای تولید صنعتی این کفش بصورت انبوه کمک کرده است.
قدیمی ترین کفش چرمی جهان در شهر تبریز دوخته شده و اولین موزه تاریخی کفش کشور در شهر تبریز در موزه شهرداری شهر تبریز افتتاح شده که همه این ها به آمیخته شدن این هنر با تاریخ شهر تبریز اشاره می کند.

ارتباط با ما
تبریز - خیابان دارائی - بازار کفاشان - سرای پرتوی - پلاک 1/8
041-35266224
info a][t iranshoes.ir
کانال تلگرام : iranshoes_ir
صفحه اینستاگرام : iranshoes_ir
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X